Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ υποστηρίζει

Υποψήφιους Περιφερειάρχες και Δήμαρχους

07/10/2010

Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ δίνει στη δημοσιότητα έναν πρώτο κατάλογο υποψηφίων Περιφερειαρχών και Δημάρχων που υποστηρίζει στις περιφερειακές και δημοτικές εκλογές της 7ης Νοεμβρίου.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ:

1.ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ, Ψαριανός Γρηγόρης

"Αττική Γή" http://attikigi.blogspot.com/ 

2.ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Δ. ΕΛΛΑΔΑΣ, Τσούκαλης Νίκος

«Δημοκρατική – Οικολογική Ανασύνθεση Δυτικής  Ελλάδας»

3.ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, Τσόγκας Γιώργος

«Δημοκρατική Οικολογική Συνεργασία»

4.ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ, Σπανούδη Δέσποινα

«Αυτοδιοικητικό  Κίνημα Περιφέρειας Στερεάς: ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ»  http://periferiastereas.blogspot.com

5.ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Κ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Ξηροτύρη Μίνα

"Δημοκρατία-Οικολογία -Συμμετοχή  στην περιφέρεια Δ. Μακεδονίας", http://symmetoxi2010.gr/ 

6.ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ, Ανηψιτάκης Αντώνης

"ΜΙΑ ΚΡΗΤΗ, περιβάλλον • άνθρωπος" http://www.miakriti.gr/ 

7.ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, Βλάχος Σωτήρης

"Αριστερή Κίνηση  Ιονίου" http://www.aristeri-kinisi-ioniou.eu

8.ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, Ζαχαρόπουλος Θανάσης 

"Κοινόν των Θεσσαλών" 

9. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ, Ζάψας Γιώργος

"Ήπειρος των οριζόντων" ipiros.ton.orizonton@gmail.com


ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ:


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ



1.Δήμος Αθηναίων Καμίνης Γιώργος

2. Δήμος Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας Κόντος Σταύρος

3. Δήμος Γαλατσίου Αυλωνίτου Ελένη

4. Δήμος Καισαριανής Τζόκας Σπύρος

5.Δήμος Ηλιούπολης Πατσιαβός Παναγιώτης

6. Δήμος Ζωγράφου Καφατζάκη Τίνα

7. Δήμος Καλλιθέας Ασκούνης Κώστας

8. Δήμος Γλυφάδας Λυγνού Αθηνά

9. Δήμος Αγ. Δημητρίου Ανδρούτσου Μαρία

10. Δήμος Παλαιού Φαλήρου Βαλλέτας Στέλιος

11. Δήμος Ν. Σμύρνης Νεφελούδης Ανδρέας

12. Δήμος Ν. Ιωνίας Γκότσης Ηρακλής

13. Δήμος Πεντέλης Φειδοπιάστης Αντώνης

14. Δήμος Λυκόβρυσης-Πεύκης Φωκιανός Δημήτρης

15.Δήμος Αγίας Παρασκευής Σταθόπουλος Γιάννης

16. Δήμος Φιλοθέης-Ψυχικού Ξηριδάκης Παντελής

17. Δήμος Παπάγου - Χολαργού Πολυκαλά Χριστίνα

18. Δήμος Αγ. Βαρβάρας Καπλάνης Γιώργος

19. Δήμος Πετρουπόλεως Φίντζιου Ντίνα

20. Δήμος Αιγάλεω Μπίρμπας Δημήτρης

21. Δήμος Αγίων Αναργύρων-Καματερού Σαράντης Νίκος

22. Δήμος Περιστερίου Κελάφας Δημήτρης

23. Δήμος Ιλίου Ζενέτος Νίκος

24. Δήμος Κερατσινίου-Δραπετσώνας Τζαννής Λουκάς

25. Δήμος Νίκαιας-Αγ.Ιωάννη Ρέντη Ιωακειμίδης Γιώργος

26. Δήμος Πειραιώς Λεγάκης Νίκος

27. Δήμος Κορυδαλλού Κασιμάτης Σταύρος

28. Δήμος Λαυρεωτικής Ιατρού Σταύρος

29.Δήμος Παλλήνης Μπουλμπασάκος Γιώργος

30.Δήμος Ελευσίνας Αμπατζόγλου Γιώργος

31. Δήμος Ωρωπού  Οικονόμου Βασίλης

 

32. Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου Ευθυμίου Ανδρέας

33. Δήμος Ηρακλείου Αττικής Βλασσόπουλος Παντελής

34. Δήμος Αργυρούπολης-Ελληνικού Χάρης Πασβαντίδης

35. Δήμος Ραφήνας – Πικερμίου  Χριστόπουλος Γιώργος

36. Δήμος Σαρωνικού  Φιλίππου Πέτρος


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Κ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ


1. Δήμος Θεσσαλονίκης Μπουτάρης Γιάννης

2. Δήμος Νεάπολης- Συκεών Σιωμάδης Σωτήρης

3. Δήμος Παύλου Μελά Θεοδοσιάδης Δημήτρης

4. Δήμος Δέλτα Ουζούνης Γρηγόρης

5. Δήμος Ωραιοκάστρου Αλίρη Χριστίνα

6. Δήμος Λαγκαδά Ρόκκος Γιώργος

7. Δήμος Θέρμης Παπαδόπουλος Θόδωρος

8. Δήμος Βόλβης Φραντζής Αγγελος

9. Δήμος Καλαμαριάς Παναγιωτίδης Μιχάλης

10. Δήμος Κιλκίς Τερζίδης Δημήτρης

11. Δήμος Παιονίας Δραγανίδης Χρήστος

12 Δήμος Έδεσσας Σιώντρας Γιάννης

13. Δήμος Κατερίνης Μάντζιος Αντώνης

14. Δήμος Σιθωνίας  Μάλαμα Κυριακή


ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ


1. Δήμος Πατρέων Δημαράς Γιάννης

2. Δήμος Δυτικής Αχαΐας Παναγιωτόπουλος Ανδρέας

3. Δήμος Καλαβρύτων Λαζουράς Γιώργος

4. Δήμος Πύργου Παρασκευόπουλος Μάκης

5. Δήμος Αγρινίου Μοσχολιός Παύλος

6. Δημος Ναυπλίου Γκιόλας Γιάννης

7. Δήμος Άργους-Μυκηνών Αναγνώστου Γιώργος

8. Δήμος Τρίπολης Δελφάκης Νίκος

9. Δήμος Γορτυνίας Παρασκευόπουλος Παρασκευάς

10. Δήμος Κορινθίων Κασίμης Μπάμπης

11. Δήμος Θηβαίων Χαλβατζής Σταμάτης

12. Δήμος Ορχομενού Ξηρογιάννης Κώστας

13. Δήμος Λεβαδέων Πούλου Γιώτα

14. Δήμος Χαλκιδέων Φραντζής Γιώργος

15. Δήμος Λαμιέων Στασινός Πάνος

16. Δήμος Δωρίδος Καπετζώνης Γιώργος

17. Δήμος Δράμας Χαρακίδης Κυριάκος

18. Δήμος Καβάλας Βέρρος Aρης

19. Δήμος Ξάνθης Ανταμπούφης Νίκος

20. Δήμος Αγ. Νικολάου Κουνενάκης Δημήτρης

21. Δήμος Χανίων Βάμβουκας Τάσος

22. Δήμος Ικαρίας Σταυρινάδης Χρήστος

23. Δήμος Ρόδου Κουσουρνάς Στάθης

24. Δήμος Κω Καισερλής Κώστας

25. Δήμος Ζακύνθου Μποζίκης Στέλιος

26.Δήμος Άρτας Γεροβασίλη Ολγα

27. Δήμος Ιωαννιτών Φίλιος Φίλιππος

28. Δήμος Καρδίτσας Αρχοντής Δημήτρης

29. Δήμος Λαρισαίων Καλογιάνης Απόστολος

30. Δήμος Βόλου Σκοτεινιώτης Παναγιώτης

31. Δήμος Πύλης Παντέρας Λάκης

32. Δήμος Τρικκαίων Λάππας Χρήστος

33. Δήμος Καλαμπάκας Σακελλαρίου Τάκης

34. Δήμος Κοζάνης  Μαλούτας Λάζαρος

35. Δήμος Κομοτηνής  Πετρίδης Γιώργος

36. Δήμος Παξών  Μπογδάνος Σπύρος

37. Δήμος Πρέβεζας  Μπαΐλης Χρήστος

*** Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ δεν στηρίζει κανένα συνδυασμό στους Δήμους  Αλιάρτου και Αλμυρού.

 

Θέμα επικαιρότητας:
Περιφερειακή συγκρότηση-Αυτοδιοικητικές εκλογές 2010

Σύνολο: 186 Κείμενα

Πρόσφατα κείμενα

Ημερολόγιο κειμένων

Θέματα επικαιρότητας

Αρθρογράφοι